PATRONAT HONOROWY


Partner strategiczny
Organizator
gospodarz wydarzenia

Lekkoatletyka

W imprezie wystartuje blisko 950 młodych zawodników reprezentujących przeszło 250 klubów z całej Polski. Na lubelskim stadionie zaprezentuje się między innymi liderka europejskich tabel w kategorii U18 w biegu na 400 metrów Anastazja Kuś, która w miniony weekend zaimponowała formą podczas mistrzostw Polski seniorów w Bydgoszczy. Na tych zawodach osiągnęła w serii eliminacyjnej czas 52.26 i poprawiając rekord Polski U18 zasygnalizowała aspiracje olimpijskie. W rzucie oszczepem wystartuje z kolei Roch Krukowski. Warszawianin ma w tym sezonie za sobą starty tak sprzętem 700 gramowym jak i seniorskim, którym rzucał najdalej w Europie wśród juniorów młodszych.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski U18, które tradycyjnie odbywają się w ramach olimpiady młodzieży będą miały w tym sezonie wyjątkowe znaczenie. Wyniki z imprezy zadecydują kto ostatecznie pojedzie reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy. W ostatnich miesiącach o wskaźnik postarało się liczne grono młodych lekkoatletów i finalną selekcją będą właśnie zawody w Lublinie.

Mistrzostwa Europy do lat 18 odbędą się w Bańskiej Bystrzycy pomiędzy 18 i 21 lipca. Skład reprezentacji Polski na to wydarzenie zostanie ogłoszony po 30. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Transmisje z zawodów organizowanych na stadionie w Lublinie będzie można zobaczyć w telewizji internetowej KP Sport.

za: pzla.pl