PATRONAT HONOROWY


Partner strategiczny
Organizator
gospodarz wydarzenia

Triathlon

REGULAMIN

KOMUNIKAT

Komunikat organizacyjny – triathlon

Wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego.

Za faktyczne początki triathlonu uznaje się rok 1974, kiedy w San Diego w Stanach Zjednoczonych rozegrano pierwsze zawody triathlonowe Mission Bay Triathlon. Wówczas do pokonania było 10 km biegu, 8 km jazdy na rowerze i 500 m pływania.

Triathlon olimpijski składa się z 1,5 kilometra pływania, 40 kilometrów jazdy na rowerze i 10 kilometrów biegu. Triathlon zadebiutował na igrzyskach olimpijskich w Sydeny w 2000 r. w wersji kobiecej i męskiej.

W triathlonie zabronione jest korzystanie z jakiejkolwiek formy pomocy: muzyka lub żele (inne niż oficjalne napoje) są niedozwolone. Drafting, czyli ciągnięcie się za innymi zawodnikami na rowerze, jest również zabroniony: konieczne jest przestrzeganie odległości między dwoma sportowcami. Należy również przestrzegać stref przejściowych, na przykład między pływaniem a jazdą na rowerze, w przeciwnym razie grozi kara, a nawet dyskwalifikacja

Kraśnik

Miasto z ponad 640-letnią historią usytuowane na wzgórzach okalających dolinę rzeki Wyżnicy (tzw. Wzgórza Urzędowskie). Zajmuje powierzchnię około 26 km2, a liczba mieszkańców wynosi prawie 35 tysięcy. Kraśnik leży w odległości 49 km na południowy zachód od stolicy województwa – Lublina. W okolicach miasta swój początek ma piękne krajobrazowo Roztocze Zachodnie. Kraśnik posiada znakomitą bazę sportowo-rekreacyjną. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w dzielnicy fabrycznej to basen odkryty, basen kryty, korty tenisowe, skatepark, boiska, place zabaw. Kraśnik posiada trzy obiekty sportowo – rekreacyjne typu Orliki. W 2010 r. otwarto nowoczesną Halę Sportową przy Publicznym Gimnazjum nr 1 nazwaną imieniem Arkadiusza Gołasia, tragicznie zmarłego wybitnego siatkarza młodego pokolenia. Obiekt robi spore wrażenie – zwłaszcza główna sala z wielofunkcyjnym boiskiem wykonanym z taraflexu. Wzdłuż boiska znajduje się widownia krzesełkowa na ponad 200 miejsc. Dodatkowo można uruchomić trybunę teleskopową, dzięki czemu rywalizację sportową będzie mogło podziwiać w komfortowych warunkach ponad 400 osób. Na tym nie koniec. Oprócz sali głównej zbudowano dodatkowe, mniejsze pomieszczenia, które są wykorzystywane jako sala gimnastyczna, małych gier, fitness, siłownia. Jest też sala konferencyjna, zaplecze socjalne. Są tu organizowane imprezy sportowe rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Termin

23-25.08.2024