PATRONAT HONOROWY


Partner strategiczny
Organizator
gospodarz wydarzenia

Strzelectwo sportowe

REGULAMIN

KOMUNIKAT

Komunikat organizacyjny – strzelectwo sportowe

Strzelectwo na igrzyskach olimpijskich debiutowało w 1896 r., poza programem było
w 1904 r. i 1928 r. Kobiety po raz pierwszy rywalizowały o medale podczas igrzysk w Los Angeles w 1984 r.

Na igrzyskach olimpijskich w 2024 r. w Paryżu zostaną rozegrane następujące konkurencje: 10 m, karabin pneumatyczny 60 strzałów (K i M), 50 m, karabin dowolny, 3×20 strzałów (K i M), 10 m, pistolet pneumatyczny, 60 strzałów (K i M), 25 m, pistolet szybkostrzelny, 2×30 strzałów (M), 25 m, pistolet sportowy, 30+30 strzałów (K), Trap, 125 rzutków (K i M), Skeet, 125 rzutków (K i M), 10 m, karabin pneumatyczny (MIX), Skeet (MIX).

Trap: dziedzina strzelectwa sportowego, w której z gładkolufowych strzelb śrutowych oddaje się strzały do ceramicznych rzutków wyrzucanych z maszyny pod różnym kątem.

Skeet: dziedzina strzelectwa sportowego, w której z gładkolufowych strzelb śrutowych oddaje się strzały do ceramicznych rzutków wyrzucanych z maszyn umieszczonych w dwóch budkach (niskiej i wysokiej), umieszczonych po bokach pola pod różnym kątem.

Polscy strzelcy sportowi zdobyli dotychczas 12 medali olimpijskich, w tym 4 złote, 3 srebrne, 5 brązowych. Po dwa złote medale wywalczyli: Józef Zapędzki z pistoletu szybkostrzelnego w Meksyku (1968) i Monachium (1972) oraz Renata Mauer-Różańska w karabinku pneumatycznym 10 m w Atlancie (1996) oraz karabinie małokalibrowym standard 3 postawy, 50 m w Sydney (2000).

Bydgoszcz

Bydgoszcz to stolica województwa kujawsko-pomorskiego i ósme co do wielkości miasto w Polsce. Historycznie zajmuje część Kujaw i jest malowniczo położone nad Brdą, Wisłą oraz Kanałem Bydgoskim. To tutaj krzyżują się ważne szlaki drogowe, kolejowe, a także wodne (międzynarodowa droga wodna E70). W mieście znajduje się Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego (podróż z centrum miasta trwa ok. 15 minut autobusem miejskim).

Bydgoszcz to miasto o wielowiekowej tradycji, które zachwyca turystów przede wszystkim położeniem nad rzeką przecinającą centrum miasta. Bydgoszcz coraz intensywniej zwraca się ku wodzie. To właśnie w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Brdy toczy się codzienne, kulturalne, sportowe i biznesowe życie miasta.

Termin

15-20.07.2024