PATRONAT HONOROWY


Partner strategiczny
Organizator
gospodarz wydarzenia

Pływanie skoki do wody

REGULAMIN
KOMUNIKAT

Komunikat organizacyjny – Pływanie skoki do wody

Rozgrywa się następujące konkurencje skoków:
• z trampoliny (wysokość 1 lub 3 m) – jest 5 rodzajów skoków z trampolin 1- i 3-metrowych:
◦ skok w przód,
◦ skok w tył,
◦ delfin,
◦ auerbach,
◦ śruba.
• z wieży (wysokość 5, 7 lub 10 m) – z wież 5-, 7- i 10-metrowych jest o jeden więcej rodzajów skoków niż z trampoliny, ponieważ są jeszcze skoki ze stania na rękach.

Rozróżnia się 6 grup skoków wykonywanych w trzech pozycjach. Skoki wykonywane są z miejsca lub z rozbiegu, w zależności od ustawienia zawodnika w momencie wybicia oraz kierunku obrotu. Zawodnicy skaczą zarówno indywidualnie jak i dwójkami, gdzie liczy się również synchronizacja.

Skoki do wody są w programie igrzysk olimpijskich od 1904 r., z przerwą w 1932 r.

Łódź

Miasto Łódź jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce. Położony w centralnym punkcie kraju ośrodek przez wiele lat był znany z dominującego tu przemysłu włókienniczego i dymiących kominów. W ostatnich latach obraz miasta powoli zaczął się zmieniać, fabryczna cegła na nowo zachwyca głęboką czerwienią, ulica Piotrkowska przyciąga pięknie odrestaurowanymi kamienicami i niezwykłą różnorodnością restauracji, pubów i wyjątkowych pomników a pałace fabrykanckie pysznią się bogato wyposażonymi wnętrzami. Łódź to również miasto 4 kultur, które przyczyniły się do rozbudowy miasta w iście amerykańskim stylu. W tym miejscu Polacy, Niemcy, Żydzi i Rosjanie budowali swoje potęgi i znaleźli miejsce gdzie narodowość miała mniejsze znaczenie niż silna wola i zdolność do prowadzenia interesów. Obecnie Łódź to silny ośrodek naukowy, o czym najlepiej świadczą absolwenci uczelni wyższych, miasto przemysłów kreatywnych oraz coraz liczniej odwiedzany punkt na mapie turystycznej Polski. Miasto inne niż wszystkie, wyróżniające się historią jaką nie może poszczycić się żadne inne miejsce w kraju, zabytkami jedynymi w swoim rodzaju i atmosferą miejsca której nie da się podrobić. Oferta kulturalna, kreowana przez łódzkie teatry, filharmonie, muzea i inne instytucje, a także międzynarodowe festiwale m.in. filmowe czy związane z wzornictwem dopełniają obrazu Łodzi jako miasta wszechstronnego i przyjaznego dla odwiedzających.

Termin

27-29.06.2024