PATRONAT HONOROWY


Partner strategiczny
Organizator
gospodarz wydarzenia

Golf

REGULAMIN
KOMUNIKAT

Komunikat organizacyjny – Golf

Gra rozgrywana jest w terenie otwartym na odpowiednio przystosowanym polu golfowym z przeszkodami naturalnymi i sztucznymi, polegająca na takim uderzeniu kijem golfowym, aby piłka trafiła kolejno w ponumerowane od 1 do 18 dołki rozmieszczone na polu gry.

Dyscyplina ta była w programie igrzysk olimpijskich czterokrotnie: w 1900 r. w Paryżu i w 1904 r. w Saint Louis, po przerwie powrócił do programu w 2016 roku w Londynie i w 2020 r. w Tokio w odmianie żeńskiej i męskiej.

Grę podobną do gry w golfa znano w III w przed naszą erą, od XV w. uprawiano we Francji. W formie zbliżonej do współczesnej golf pojawił się w połowie XV wieku w Szkocji, stając się tam z czasem grą narodową.

Kalinowo k/Niesulic

Kalinowe Pola zlokalizowane są na urokliwym Pojezierzu Lubuskim, ok 1,5km od Jeziora Niesłysz, najczystszego zbiornika wodnego w województwie, objętego strefą ciszy. Kompleks otoczony jest bujnymi lasami, pełnymi grzybów, jagód i leśnych zwierząt. Miłośnicy przyrody i spokoju znajdą tu wiele kilometrów szlaków pozwalających na piesze zwiedzanie okolicy lub wycieczki rowerowe. Zwolennicy czynnego wypoczynku mogą skorzystać z zachodnich wiatrów, idealnych do żeglowania czy windsurfingu. Można też oddać się nurkowaniu, popływać łódką, rowerem wodnym lub udać się na spływ kajakowy. Wędkarzom okoliczne jeziora dają szansę złowienia szczupaka, lina, okonia, węgorza i wielu innych gatunków ryb.

Termin

Kobiety26-28.06.2024 Mężczyźni26-28.06.2024